BANDI radí

86 % úředníků trpí nedostatkem respektu u lidí

Citace e-mailu od klienta: „Prosím vás poraďte mi. V jakém oblečení mám chodit do práce? Pracuji na úřadě a denně odbavím desítky lidí. Má práce je pro mě psychicky velmi náročná, obzvlášť když jsou klienti drzí nebo na mě dokonce křičí. Radíte lidem, jak se obléknout, a píšete, jak si oblečením pomoct. Proto se chci zeptat, jestli byste mohli poradit i mně. Jaké oblečení nosit do práce, aby se ke mně lidé na úřadě chovali slušně?“

86 % úředníků trpí nedostatkem respektu u lidí
86 % úředníků trpí nedostatkem respektu u lidí

Jak lze nevhodné chování lidí vůči úředníkům ovlivnit?

Statistika skutečně uvádí, že 86 % lidí se chová k úředníkům nevhodně a vystupuje vůči nim bez respektu. Jedním z faktorů, které na to mají vliv, je oblečení. Úředník, který sedí v kanceláři v košili s ohrnutými rukávy nebo ve svetru, se nemůže divit, že je na něj někdo drzý nebo dokonce křičí. Kdyby byl oblečen správně, toto chování lidí přicházejících na úřad by bylo z velké části eliminováno.

Dokonalý outfit do práce
Dokonalý outfit do práce

Průzkumů toho, jak se lidé chovají při běžném setkání na ulici, již bylo provedeno mnoho. Výsledek byl vždy jasný. K muži oblečenému v obleku s košilí a kravatou přistupovali pokaždé s respektem. Slušně jej pozdravili a oslovili. Toto není samozřejmě recept, který platí na všechny a v každé situaci. Faktorů je jistě více. Nicméně oblečení je základem všeho. Proto jestli chcete eliminovat drzé chování lidí, měli byste se oblékat správně. To znamená především pánský oblek, košili a kravatu. Jak správně vybrat, abyste získali respekt?

Oblečení, které vám přidá na respektu

Do práce vám doporučujeme vzít si vždy tmavý, matný oblek. Volte černý nebo vybírejte ze široké škály tmavých odstínů šedé, modré nebo hnědé. V letním období můžete svůj vzhled osvěžit světle šedým nebo světle modrým oblekem. Naopak v zimním období se těmto světlým barvám vyhněte. Vyvarujte se také obleků z lesklých materiálů. Působili byste v nich příliš okázale a mohli tak zbytečně provokovat své nadřízené, protože byste mohli být oblečeni lépe než oni. A navíc. Lesklé obleky nejsou do práce vhodné. Podívejte se na příklady obleků, které vám pomohou, aby se k vám lidé v práci chovali s respektem.

Pánský oblek Lascot – pracovní outfit
Pánský oblek Lascot – pracovní outfit
Pánský oblek Alegri – pracovní outfit
Pánský oblek Alegri – pracovní outfit
Pánský oblek Sulono – pracovní outfit
Pánský oblek Sulono – pracovní outfit

Oblek doplňte košilí s dlouhým rukávem. Z jednobarevných košil se do zaměstnání skvěle hodí například bílá nebo světle modrá. K typickým vzorovaným košilím do práce patří proužkovaná nebo s károvaným vzorem. Vyberte si z pánských košil BANDI, které jsou do zaměstnání ideální volbou. Abyste se cítili pohodlně, dbejte na správný výběr rozměru límce u košile. Pamatujte, že to není kravatou, co vyvolává pocit takzvaného škrcení, ale špatnou velikostí košile.

Modrá proužkovaná košile STRISSO Celest
Pánská košile STRISSO Celest
Bordó proužkovaná košile STRISSO Chiare
Pánská košile STRISSO Chiare

A když jsme u těch kravat. Doporučujeme vám vybírat také matnou. V zimním období volte tmavé barvy, v létě naopak světlejší odstíny barev. Pro pracovní prostředí jsou typické kravaty s diagonálními (šikmými) pruhy. Skvělý dojem uděláte i v kravatách s károvaným, kostičkovaným nebo decentním geometrickým vzorem. Zde si prohlédněte doporučené vzory kravat BANDI vhodných do zaměstnání. Nabídka je velice pestrá a je z čeho vybírat.

Pokud chcete mít jistotu, že se do práce obléknete tak, aby vás lidé více respektovali, navštivte značkovou prodejnu BANDI. Odborní poradci vám rádi pomohou vybrat vhodné oblečení, obuv i doplňky. Nákup si navíc můžete zpříjemnit šálkem originální chutě BANDI KAFE. Podívejte se, do které prodejny Pánské obleky BANDI to máte nejblíže.

Tip pro vás

Věděli jste, že není vhodné chodit do práce každý den v košili stejné barvy? Přečtěte si, proč tomu tak je v článku Špatný výběr košile může ohrozit váš úspěch.

Přeji vám mnoho pracovních úspěchů.

Bandi

Pokud si myslíte, že by se tato stránka mohla líbit někomu z vašich přátel, sdílejte ji na svém profilu:

Nenechte si ujít novinky

Zadejte svůj e-mail a díky pravidelným newsletterům vám neuniknou žádné novinky, akce ani výprodeje.
Budete vždy držet krok s aktuálními módními trendy. A navíc ušetříte.

i
Nenechte si ujít jedinečné tipy na slevy, akce a výprodeje, díky kterým ušetříte až několik tisíc. Neuniknou vám ani novinky a užitečné rady, které vám zajistí, že budete oblečeni správně a podle nejnovějších módních trendů. Dáme vám o nich vědět pravidelně (nejvíce 1x týdně) prostřednictvím newsletteru.