Bandi radí

Jak správně vybrat doplňky k obleku do práce?

Spousta mužů si nejspíše při pohledu na galerii módních doplňků k pánským oblekům řekne, že vyznat se v nich je tak trochu věda. Vůbec to není pravda. Ve skutečnosti totiž stačí jen následovat několik základních pravidel. To platí i při oblékání do práce.

Zaměstnání je totiž místem, kde trávíme podstatnou část našich životů a má naprosto zásadní vliv na to, jaký život vedeme. Proč tedy váš úspěch zbytečně brzdit tím, že se špatně oblékáme? Většina manažerů by se mohla oblékat o poznání lépe. Přečtěte si, jak správně nakombinovat doplňky k pánskému obleku.

Jak správně vybrat doplňky k obleku do práce?
Získejte si v práci respekt

Lesklý oblek žádné doplňky nezachrání

Jako první je nutné zopakovat si snad to nejdůležitější pravidlo, které by měl při oblékání do zaměstnání dodržovat každý. Lesklé obleky jsou pro pracovní prostředí zapovězeny. Vždy dejte přednost matnému obleku, a to ideálně v tmavším odstínu. Podívejte se na nabídku matných obleků BANDI.

Jak správně zvolit kravatu?

Stejně jako oblek, i kravata by měla být matná. Ty lesklé nechejte raději ve skříni. Hodit se budou při slavnostních událostech. Stejně tak není příliš vhodnou volbou do zaměstnání motýlek. Pokud tedy netrváte na podržení osobitého stylu, bude ve většině případů vhodnější volbou kravata. Barevná paleta vhodných kravat je v případě zaměstnání poměrně široká.

Chcete se nenápadně odlišit?

Zvolte netradiční vzor, například puntíky nebo proužky. S kombinováním vzorů ale opatrně. Nejlepší bude, když budete zachovávat pravidlo, kdy kravata, nebo košile zůstane vždy bez vzoru. Ke košili s proužky tedy zvolte jednobarevnou kravatu a naopak.

5 pravidel jak kombinovat barvy a vzory
Kombinováním vzorů vytvoříte stylový outfit na ples

Chcete působit sebevědomě na obchodním jednání? Zvolte červenou kravatu.

Ve všech ostatních případech je volba kravaty na vás. Přílišná výstřednost by ale někdy mohla být ke škodě. Příliš pestrá nebo vzorovaná kravata by vám mohla zbytečně ubrat na serióznosti.

Kravatu můžete také sladit s kapesníčkem. Podívejte se, jak kapesníček do saka správně nosit.

Elegantní modrý oblek do práce i společnosti
Elegantní modrý oblek do práce i společnosti

Kravatová spona je opět v módě, s manžetovými knoflíčky je to složitější

Možná jste si také začali všímat toho, že kravatová spona se stává stále častějším doplňkem pánského společenského oblečení. Malý, ale poměrně výrazný módní doplněk vám dodá respekt okolí. Proč si ji tedy nevzít i do práce?

Trochu složitější situace ale nastává v případě manžetových knoflíčků. Do práce si je vzít můžete. Je však potřeba dát si pozor na to, abyste nevypadali až příliš slavnostně. Proto je vhodné zvolit manžetové knoflíčky s matnou úpravou. Obecně ale pracovní etiketa doporučuje manžetové knoflíčky především výše postaveným manažerům. V případě nižších pracovních pozic mohou manžetové knoflíčky působit okázale. Mohli byste tak dávat najevo až přílišné sebevědomí.

Kožené doplňky v jedné barvě

Základní pravidlo hovoří o tom, že opasek a boty bychom měli mít sladěné ve stejné barvě. To samozřejmě platí i při oblékání do práce. S černými koženými doplňky neuděláte chybu prakticky nikdy. Pokud zvolíte sako v modrém nebo šedém odstínu, bude skvěle vypadat i hnědý opasek doplněný o obuv z hnědé kůže. V případě oblečení do zaměstnání by byla škoda nevyužít i možnost pracovat s dalšími doplňky. Těmi může být kožená aktovka a peněženka.

Tip pro vás

Někdy je potřeba důstojně reprezentovat zaměstnavatele i ve večerních hodinách. Podívejte se, jak se správně obléknout na firemní večírek.

Mohlo by vás zajímat