Výběr, údržba a nošení obleku

10 praktických rad, jak nosit pánský oblek, abyste se ve společnosti neztrapnili

BANDI VAMOS - Udělej doje...
Víte, že nošení pánského obleku má svá pravidla? Pokud chcete vypadat v obleku skvěle a udělat dojem, přečtěte si tyto praktické rady, jak nosit oblek a čeho se vyvarovat. Budete - li se jimi řídit,  nemusíte mít ani drahý oblek, a přesto můžete vypadat lépe než ostatní muži.

1. K obleku noste pouze košile s dlouhým rukávem. Když budete mít košili s krátkým rukávem, nebude vám vidět manžeta rukávu jako u košile s dlouhým rukávem. Vznikne dojem, že je vám sako velké. Rukáv košile končí u kořene palce, a tedy mírně vyčnívá z rukávu saka.


2. Po koupi obleku odstraňte všechny značky a nášivky. Pánský oblek je společenské oblečení, nikoliv sportovní zboží. Se značkou na mikině určitě zaujmete, ale na pánském obleku jsou jakékoli texty, lístečky a popisky nevhodné.


3. Ozdobné patky na kapsách nezasunujte do kapes. Vždy je noste vně kapes. Nenoste ruce v kapsách saka a také do nich nic neodkládejte. Sako není bunda.


4. Poslední knoflík u jednořadého saka nikdy nezapínejte. Tento způsob zapínání má svůj historický původ. Muži nezapínali spodní knoflík, aby mohli lépe tasit zbraň. Dnes je důvod zcela jiný. Zapnutím všech knoflíků zdeformujete přirozený tvar saka.


5. Nikdy nepovolujte uzel u kravaty, pokud nemáte úzkou kravatu, SLIM. Raději si kravatu sundejte a nechte si první knoflík u košile rozepnutý, takzvanou rozhalenku.


6. Manžetové knoflíčky, sponu opasku nebo hodinky, laďte v jedné barvě. Nekombinujte zlatou barvu se stříbrnou. Vypadal byste jako muž bez vkusu.


7. Pánský oblek nenoste bez opasku. Opasek vybírejte kožený a v barvě obuvi. Jeho šířka nepřesahuje 3,5 centimetru. Široké nebo látkové opasky, které jste zvyklí nosit k riflím, nikdy nepoužívejte k obleku.


8. Délka kalhot končí na patě dva až tři prsty nad zemí. A to v případě máte - li na sobě obuv. V přední části musí být kalhoty nad obuví pokrčeny na jeden varhánek.


9. Ke tmavému obleku vybírejte vždy černé ponožky. Toto pravidlo platí u obleků z černých, šedých a modrých odstínů barev.


10. K pánskému obleku noste pouze šněrovací společenskou obuv. Nenoste k obleku látkovou obuv ani mokasíny s uzavřeným nártem.


Kalhoty boční pohled
Kalhoty čelní pohled
Kalhoty zadní pohled
Klopy u saka
Rukáv saka a košile
Ruce v kapsách? Proč ne!?


Tip navíc:

Získejte slevu pro první nákup v prodejnách Pánské obleky BANDI. Ušetříte tak několik set korun. Stačí vyplnit test pro muže
 
 

Pouze do 31. 12. 2018 od nás obdržíte každou čtvrtou a nejdražší položku ZDARMA. Využijte této akce s úsporou až 9.699 Kč za nejdražší pánský oblek nebo 1.699 Kč za nejdražší pánskou košili, obuv a další.
 


PARFÉM APRIMÉ FOR MEN

Nový parfém BANDI Aprimé for Men nyní v prodeji. Pořiďte si tuto luxusní parfémovou vodu pro muže, která opravdu voní.

 Čtěte více... 

 


AKCE úpravy obleku ZDARMA

Pánský oblek můžete mít od nás upravený na Vaše míry ZDARMA. Seznamte se s AKCÍ Úpravy pánských obleků ZDARMA od profesionálních krejčí z Pánské obleky BANDI.

Čtěte více ...